Soczi 2014: Czechy pokonały Słowację w hokejowym hicie [11. DZIEŃ IGRZYSK]

Martin Ruszkiewicz 18.02.2014

Hokeiści Czech awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Soczi. W meczu play-off pokonali Słowację 5:3. Tymczasem Polacy nie odnieśli sukcesów, których zresztą trudno było się spodziewać, ponieważ w swoich konkurencjach nie należeli do faworytów.

13:47 - Kombinacja norweska: Joergen Graabak zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi w kombinacji norweskiej. Norweg, który po konkursie skoków narciarskich zajmował szóste miejsce, był najlepszy w zawodach biegowych i pokonał 10-kilometrową trasę w 22:45,5 sek.

13:42 - Biegi narciarskie: Charlotte Kalla nie wystartuje w sprincie drużynowym w środę, ponieważ chce wypocząć przed biegiem na 30 kilometrów, który odbędzie się w sobotę. Szwecję będą reprezentować Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson

13:38 - Biathlon: przeżyjmy to jeszcze raz. Svendsen już uniósł ręce w geście triumfu , aż tu nagle...

Biathloniści
Biathloniści - Emil Hegle Svendsen (z lewej) i Martin Fourcade - finiszują w biegu ze startu wspólnego na 15 km. Fot.: PAP/ EPA / Hendrik Schmidt

13:25 - Hokej: za chwilę rozpocznie się kolejny mecz hokeja, Rosjanie zmierzą się z Norwegami. Zwycięzca awansuje do ćwierćfinału

13:10 - Skoki narciarskie: polscy skoczkowie po zajęciu czwartego miejsca w drużynowym konkursie w Soczi podobno... boją się wracać do Polski. Więcej w filmiku poniżej:

Źródło: TVN24/ x -news

13:01 - Short track: Patrycja Maliszewska awansowała do ćwierćfinału rywalizacji na 1000 metrów w short tracku. Polka w swojej serii zajęła drugie miejsce ulegając tylko Brytyjce Elise Christie.

"Teraz trzeba "rozjechać" trochę to wszystko, pomyśleć o tym biegu, zachować te dobre emocje, które mam w sobie i trzymać to do 21 lutego, kiedy będę miała kolejny start" - powiedziała Polka w rozmowie z dziennikarzem Trójki Tomaszem Gorazdowskim

12:43 - Short track: reprezentantki Korei Południowej zdobyły złoty medal w short tracku w rywalizacji sztafet. Srebrny krążek wywalczyły Kanadyjki, a miejsce na najniższym stopniu podium zapewniły sobie Włoszki

12:28 - Biathlon: za nami bieg biathlonistów. Obserwowaliśmy niesamowite zwroty akcji, ale złoto ostatecznie zgarnął Norweg Emil Hegle Svendsen . Drugi był Francuz Martin Fourcade , a trzeci Czech Ondrej Moravec

12:19 - Narciarstwo dowolne: Rosjanka Maria Komissarowa , która w sobotę złamała kręgosłup z przemieszczeniem po upadku na treningu skicrossu w igrzyskach w Soczi, we wtorek przeszła w Monachium operację. Według jej ojca, który powołał się na opinię lekarzy, zabieg się powiódł

12:09 - Snowboard: snowboardzista Maciej Jodko nazwał grą błędów zmagania olimpijskie w konkurencji snowcrossu . W śniegowo -deszczowych warunkach i on, i Mateusz Ligocki, odpadli w 1/8 finału. Wygrał Francuz Pierre Vaultier

12:00 - Hokej: niemieckie hokeistki, po zwycięstwie nad Japonkami 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), zajęły siódme miejsce w olimpijskim turnieju